Čau lidi !

V redakční poště se objevil dopis, jeho pravost bohužel nemůžeme ověřit z nezávislých zdrojů. Vzhledem k jeho lidské dimenzi jsme se ho ale rozhodli zveřejnit alespoň v rubrice Komentáře, názory…

Čau lidi!

musím Vám říct, že to Čapí hnízdo mě už opravdu štve. Když s tím začali, tak jsem jim pořád do zblbnutí vysvětloval, že je to kampaň. Stejně nedali pokoj. Pak to začala vyšetřovat policie, nějaký Nevtípil, takový nějaký komisař… Tak jsem jenom slušně veřejně řekl, že mu věřím, že když se na to podívá, tak to určitě odloží. Představte si, že se fakt nedovtípil! To jsem si mohl myslet, s takovým jménem.

Tak jsem mu chtěl pomoct. Ve svých novinách jsem řekl, že půjde do tepláků. Chytrému napověz, hloupého trkni. ZASE NIC! A když jsem chtěl, aby ho inspekce začala jako policajta vyšetřovat, tak ten Murín nechtěl poslechnout a nechtěl poslechnout… Ale já jsem slušný člověk, dal jsem mu na vybranou, aby odešel sám bez skandálu. Snažil jsem se, fakt. Nemůžu za to, že když pořád nic, tak obvinili jeho manželku… Chudák se z toho zhroutil, to jsem fakt nechtěl.

Na ministryni spravedlnosti jsem dal tu Táňu Malou, ona mi fandí, kdyby někde ztratila slovo, mohl být klid na práci. No a představte si, že na ni vytáhli, jak může dělat ministryni spravedlnosti, když podváděla už na studiích s vážením králičích bobků… Musel jsem tam na čas dát toho úředníka Kněžínka, narychlo, nikdo to nechtěl dělat. A představte si, místo aby se staral o důležité věci, pořád jen připravoval nějaké zákony…

Aspoň že moje žena mě podržela, vždycky když měla jít k výslechu, tak se omluvila, že je nemocná. Vzal jsem ji s sebou druhý den na služebku na raut, no myslíte že to ti novináři pochopili? Zase nás zkritizovali. Vy byste nechtěli udělat manželce radost? A kdybyste si měli vybrat – k výslechu nebo na večírek, ruku na srdce, jak byste se rozhodli? To přece snad každý pochopí.

A kluka jsem se taky snažil chránit, s vlastním řidičem jsem ho poslal na Krym, aby ho neotravovali. Taková luxusní dovča, a ten nevděčník zdrhnul k bejvalce a dokonce se bavil s tou zhrzenou novinářkou. Místo abych si v Praze užíval s Váma na ulici oslavy 17. listopadu, strašně jsem se na to těšil – no tak jsem tam dal kytku v noci, abych stihl letadlo a mohl si s klukem promluvit, rodina je rodina. Od té doby má zase rozum a už se s nikým nebaví. Pochopil, že to je pro jeho dobro, a vůbec, pro dobro celé rodiny. Nesmí se rozčilovat a já taky ne. Navíc představte si, že bych se dostal před soud. To by bylo teprve rozčilování. A těch peněz – víte co dnes stojí advokáti? Takové rozhazování si nemůžu dovolit. Vždyť i na to Čapí hnízdo jsem si musel vzít dotaci.

Ale udělalo mi radost, že co má policejní inspekce nového šéfa, tak začali o věcech přemýšlet a makat – hodně se zlepšili. Ten Nevtípil už má konečně na krku vyšetřování. No a co myslíte, že udělal? Když nemohl pořád vyslechnout syna, tak ho vyloučil do jiného spisu a ten můj předal státnímu žalobci s návrhem, aby mě obžaloval u soudu !!! To je VRCHOL. Naštěstí ten ministr Kněžínek se sám nad sebou zamyslel a hned druhý den zjistil, že ho ta práce už nebaví. Tak já jsem měl pro něho taky pochopení. Já mám vůbec jako šéf pochopení pro svoje lidi, jenom musí makat. A to on už nechtěl, tak co.

No, tak jsem tam hned dal Marušku, která už před dvěma lety moudře hlasovala proti mému vydání k trestnímu stíhání. Ona je advokátka a prostě na to má čich kdo je nevinný a kdo je darebák už od pohledu. Když v Severních Čechách jeden ubožák napráskal, že se tam kradou dotace, tak na něho hned sepsala pro svoji kamarádku hejtmanku trestní oznámení. Škoda, že jsem si jejího talentu nevšiml hned zezačátku. Taková ministryně spravedlnosti, to je dar.

A ONI NA NI TEĎ KŘIČÍ, že nesmí navrhovat odvolání státního žalobce, že ani nesmí zkrátit jeho funkční období na 7 let, když už je tam osmý rok, a teď se jim dokonce nelíbí, že by chtěla zrušit obě Vrchní státní zastupitelství… Přitom samé vynikající nápady, aby bylo nám všem líp! A oni pořád nějaké ble, ble, ble… Kdo jim za to platí? Nemám rád tyhle křiklouny. A zase svolávají další demonstrace, je toho plný Facebook.

Ale vy tam určitě nepůjdete, máte přece rozum. Běžte radši na zmrzku, nebo na kafe, bude Vám líp! A nezapomeňte si vzít účtenku. To víte, daně se platit musí. Ať mám za co makat, s těma dotacema z Evropy je to v poslední době nějak horší.

Ale nevadí, BUDE LÍP, to si pište !

(podpis nečitelný)