Jaký je plán?

Ve čtvrtek 19. prosince od 17 hod. se před Krajským úřadem (Jeremenkova 40, naproti hlavního nádraží) uskuteční shromáždění Milionu chvilek pro demokracii pod názvem „Konec vlády jedné STRAKY“. Tento článek je určen těm, koho zajímá, jaký je plán, a zejména pak DOBROVOLNÍKŮM, kteří by rádi pomohli před akcí, při akci nebo po ní…

PROPAGACE PŘED AKCÍ

(1) Pokud používáte Facebook, můžete na událost https://www.facebook.com/events/430441904291631/ konkrétně adresně zvát své přátele, je to účinnější než prosté sdílení na facebookové zdi.

(2) Pokud používáte Twitter, může retweetnout krátkou informaci o akci z NAŠEHO ÚČTU @2Olomouc.

(3) Pokud používáte e-mail, můžete poslat přátelům odkaz na článek o akci na našem webu http://2018plus.cz/konec-vlady-jedne-straky/, těm aktivním, kteří by se možná i zapojili v další propagaci, samozřejmě i odkaz na tento příspěvek.

(4) Pokud disponujete nějakým volným časem a energií, můžete se zapojit do vyvěšování plakátků na legálních místech (např. veřejné vývěsky v budovách UP, vývěsky na vesnicích, které nejsou komerční a umožňují bezplatné vyvěšování). V čekárnách ordinací, u kadeřníka, v kavárnách apod. je se souhlasem majitele nebo provozovatele také možné umístit malé letáčky A6 k rozebrání. V OBOU PŘÍPADECH (plakátky a letáčky) budeme velmi rádi, když nám NAPÍŠETE NA MAIL 2018plus@seznam.cz, KAM SE VÁM PODAŘILO LEGÁLNĚ PROPAGACI UMÍSTIT. Uvedeme to do distribučního seznamu (viz odkaz na konci článku) a také tím získáme tipy na nová místa a nám nákloněné provozovny pro propagaci budoucích akcí.

Odkaz pro stažení plakátku A4: https://1url.cz/xM7DG

Odkaz pro stažení letáčku A6: https://1url.cz/MM7Dl

Vytištěné plakátky a letáčky jsou také k dispozici v Čajovně Kratochvíle, Sokolská 36, která má otevřeno od pondělí do pátku 11-23 hod., v sobotu 15-23 hod. a v neděli 15-22 hod.

(5) VELMI ZVU VŠECHNY kdo by měli od pondělí do čtvrtka čas ROZDÁVAT LETÁČKY cestou z práce před hlavním nádražím (kdykoli v intervalu 15-18 hod., kdy projde uzlem nejvíce lidí), aby se mi OZVALI NA MAIL 2018plus@seznam.cz. Alespoň se osobně více seznámíme a UŽIJEME SI TO!

(6) NEJVÍCE bude tato výpomoc vítána a důležitá v den konání, tj. ve čtvrtek 19. prosince od 15 hod. a to i během konání shromáždění, které začne v 17 hod, aby kolemjdoucí věděli, o co jde.

PLÁN AKCE

Mám pevné předsevzetí neprotahovat příliš projevy. Politici nejsou zváni, plánuji především rekapitulaci základních faktů kolem problémů premiéra a také informování o našich aktivitách na obranu orné u Hněvotína (podrobnosti zde). Hlavním, účelem akce ale je OSLOVIT VEŘEJNOST. Pro naši komunitu samotnou pak plánuji opět hlasování o několika otázkách týkajících se našich budoucích aktivit tak, jak jsme to dělali zelenými a červenými kartami na shromáždění 17. listopadu. Protože ale bude už tma, budeme hlasovat rozsvícením displeje mobilního telefonu – prosím zkontrolujte si v předstihu stav baterie, aby Vás zimní počasí neočekávaně nezbavilo hlasovacího práva 🙂

Máte-li jakékoli jiné návrhy, nápady na osobnosti nebo osoby, které byste rádi slyšeli, napište prosím na 2018plus@seznam.cz.

PŘEDEVŠÍM se po ukončení akce pokusíme zopakovat KLIDNÉ A ÚSPĚŠNÉ oslovování spoluobčanů tak, jak se povedlo Milionu chvilek při akci v úterý 10. prosince na pražském hlavním nádraží. Vytvoříme menší skupinky příznivců Milionu chvilek s plackami a příjemným vystupováním, kteří si vezmou letáky propagující aktuální petici, a půjdou opět rozdávat v přednádraží a v prostorách nádraží.

Těším se, že se zase potkáme.

Vladislav Raclavský