Konec vlády jedné STRAKY

Tuto vtipnou parafrázi známého požadavku „Konec vlády jedné strany“ z listopadu 1989 zvolil Milion chvilek pro demokracii jako hlavní heslo prosincové série demonstrací reragující na obnovení trestního stíhání Andreje Babiše a závěr o jeho prokázaném střetu zájmů v auditní zprávě Evropské komise. V Praze se demonstrace koná 10. prosince na Václavském náměstí, v menších obcích se budou shromáždění konat 16. prosince. Na 19. prosince jsou svolány demonstrace do krajských měst.

V Olomouci se tedy bude shromáždění konat ve čtvrtek 19. prosince od 16 hod. na prostranství před Krajským úřadem – naproti hlavního nádraží. V tu dobu už se bude stmívat, proto nebude možné hlasovat pomocí zelených a červených karet o zajímavých otázkách, jak jsme to dělali na minulém shromáždění 17. listopadu. Pokud ale bude mít každý u sebe přiměřeně nabitý mobilní telefon s displejem, můžeme zkusit hlasování pomocí rozsvícení displeje. Řeč bude samozřejmě především o Andreji Babišovi a akce se koná před hlavním nádražím, takže se nabízí její přesah na spoluobčany, proudící přes tento uzel cestou z práce domů. Vítána je proto pomoc dobrovolníků – v týdnu před akcí vždy odpoledne plánujeme rozdávání malých pozvánek na akci zejména před hlavním nádražím. Po skončení shromáždění bychom také rádi oslovili rozdáváním letáků Milionu chvilek opět kolemjdoucí v okolí hlavního nádraží.

Kdo by byl ochoten a schopen pomoci:

  • vyvěšovat na legálních vývěskách plakátky na akci, může si je stáhnout zde a sám vytisknout
  • roznášet malé letáčky do schránek a na veřejná místa (např. do čekáren lékařů, kadeřníků, kaváren – samozřejmě se souhlasem majitele), může si je stáhnout zde a sám vytisknout, příští týden pak zřídím distribuční místo pro vyzvedávání centrálně vytištěných letáčků
  • přijít před akcí dříve a opět rozdávat malé pozvánky, případně jinak pomoci, prosím napište na e-mail 2018plus@seznam.cz

Budu samozřejmě rád, když propagaci shromáždění Milionu chvilek 19.12. souběžně každý náš aktivní příznivec využije také k propagaci naší kampaně na obranu orné půdy u Hněvotína – získávání podpisů pod elektronickou petici a zvaní na protestní shromáždění v úterý 28. ledna 2020 – podrobně jsou plán a možnosti pomoci popsány v samostatném článku.