Proč už zase jedu na Václavák

Je to skoro přesně dva roky – 20. května 2019 jsem tady v článku „Proč vlastně?“ vysvětloval, proč tak urputně a veřejně protestuju zrovna proti Babišovi, když jsem předtím neprotestoval proti předchozím vykutálencům, a že jich nebylo od roku 89 málo. Psal jsem to hlavně pro některé moje kamarády a známé, kteří mi v tomto nerozuměli. Stručně – bál jsem se, že Babiš má na to hromadit obratnými postupnými kroky moc tak, až se stane nejprve autoritářem jako Orbán v Maďarsku a posléze diktátorem.

Rok se s rokem sešel, Babiš se historicky znemožnil a směřuje snad k prohraným volbám. Mikuláš Minář v očích mnoha lidí svým krokem do politiky dosti zpochybnil kredit Milionu chvilek. Já se přesto najednou znovu chystám ve čtvrtek 20. května na jejicxh výzvu na Václavák. Takže bych se s tím rád aspoň stručně vypořádal, třeba to někomu také něco dá:

  1. Babiš se nevzdává ani náhodou. Navenek to možná vypadá, že se věnuje jenom Covidu, ve skutečnosti jeho ministryně spravědlnosti dlouho pilně pracovala na kompru a tlaku na nejvyššího státního zástupce. Ten ostatně zdá se není žádný svatoušek. Alespoň ale dosud kryl záda Lence Bradáčové a trval na řádném došetření Čapího hnízda. Teď hodil do ringu ručník, zřejmě na něj mají něco, co by opravdu nechtěl, aby se dostalo ven. A možná také dostal nabídku na teplé místo, která se neodmítá.
  2. Ministryni spravedlnosti jeho krok prý „překvapil“, ale ve skutečnosti jednala s jeho náměstky o dalších krocích dřív, než svoji rezignaci oznámil. Taky hned ohlásila, že navrhne vládě nové jméno bez ohledu na blížící se volby. CO TO ZNAMENÁ? Pokud se jí to podaří, bude mít Babiš (i jiní vykukové, kteří na to mají nebo mají peníze a ty správné kontakty) zase svého člověka, a to přímo na vrcholu (pamatujete např. na kauzu Grygárek?). Nejvyšší státní zástupce jmenuje podřízené státní zástupce a může je šikanovat kárnými žalobami. Mocenská mafie pak může snadno shora ovládnout a ochromit celý systém – policie pak může dělat co chce, ale každý výsledek vyšetřování musí předložit konkrétnímu státnímu zástupci a zaleží jen na něm, jestli věc vůbec předá soudu !!!
  3. POZOR! Nová vláda nemůže jen tak odvolat státního zástupce, jmenovaného čerstvě předchozí vládou. Musí k tomu mít zákonný důvod… Je to chvályhodná pojistka proti ovládnutí justice mocenskou mafií. Akorát pokud se státní zastupitelství samo ocitne v rukou mafie, tak SE VOLIČI VE VOLBÁCH MOHOU NA HLAVU STAVĚT A JE JIM TO H… PLATNÉ !

Proto nemůžeme čekat na volby. Proto jedu na Václavák. Prosím podporujte, sdílejte, vysvětlujte.

Svoboda stojí na několika pilířích – svobodné volby (zatím OK), vymahatelnost práva (není nic moc, ALE TEĎ TO ZAČÍNÁ BÝT KRITICKÉ), nezávislá média – noviny si Babiš koupil, útok na veřejnoprávní televizi je v plném proudu. Ať si o její kvalitě myslíme, co chceme, až z ní bude krotký posluhovač mafie, budeme ještě vzpomínat…

O Vrběticích jindy, to si zaslouží samostatný text.