Prosba

POZOR! Toto je upravené a rozšířené druhé vydání videa a tohoto článku, aktualizované vzhledem k tomu, že už proběhly krajské volby. Pokud jste první vydání videa viděli, po jeho spuštění přeskočte rovnou na 10. min a 15. sekundu, dozvíte se, co je po volbách nového.

Proč se staví kolem Olomouce na nejúrodnější půdě? Opravdu je to nutné, nebo je to jenom další lež, že to jinde nejde? Co se s tím dá dělat?

V našem videu uvidíte záběry z dronu, z demonstrací i z perspektivy hanáckého krtka.

A hlavně se dozvíte, o čem je ta prosba. Jen 12 minut Vašeho času – moc děkujeme.

CHCETE NÁS PODPOŘIT V OCHRANĚ HANÁCKÉ PŮDY?

Níže najdete seznam nových členů krajského zastupitelstva. Nejprve uvádím ty, kteří nějak reagovali k tématu orné půdy u Hněvotína v předvolebním průzkumu, nebo nějakým způsobem reagovali na na náš zájem o jejich postoj k tomuto tématu po volbách. U nich víme na čem jsme, většina z nich se vyjádřila proti zástavbě a věříme, že jim to vydrží při hlasování v novém zastupitelstvu.

Pak uvádím Ty, kteří zatím nijak nereagovali – A U NICH BYCHOM UVÍTALI VAŠI POMOC. Pokud se mi podařilo zjistit jejich mailové kontakty, tak Vám je dávám k dispozici. Budu je samozřejmě také dál o vyjádření upomínat, ale osobní oslovení od dalších konkrétních lidí vždycky pomůžou, nebudete tomu možná věřit, ale na politiky to má vliv. Formu i obsah nechávám plně na každém, nejjednodušší je prostě se zeptat, jak se k záboru staví, jestli je pro nové projednání a jak bude případně hlasovat a dát mu přitom najevo také svůj názor na věc.

Pokud jste ještě nepodepsali naši petici a podporujete obranu půdy u Hněvotína, prosím, podepište ji. Může to vypadat zbytečně, petic už přece bylo, a s ničím nepohly. Ale petice nám umožňuje odvolávat při jednání s různými orgány i poslanci na to, že zastupujeme signatáře. Může se to zdát málo, ale pomáhá nám to zvýšit tlak a s peticí stále pracujeme, má smysl podepisovat dál – podepsat můžete zde.

Velmi také pomůže, když na problém upozorníte co nejvíce svých přátel a známých. Pokud nemáte Facebook, upozorněte je na tento článek a video, pokud Facebook máte, šiřte také naše video na Facebooku – najdete ho v aktuálním příspěvku na stránce 2018+ Olomouc.

Pokud chcete dostávat informace o našich aktivitách e-mailem, můžete si objednat naše zprávy na adrese 2018plus@seznam.cz. Mailů nerozesíláme moc, nemusíte se bát, a kdykoli když požádáte o zrušení odběru, tak Vás ze seznamu vyškrtneme.

A TEĎ UŽ KONEČNĚ SLÍBENÝ SEZNAM NOVĚ ZVOLENÝCH, KTEŘÍ…

1. …nesouhlasí se zástavbou orné půdy u Hněvotína:

Ing. Marian Jurečka (Spojenci), Mgr. Zdeňka Blišťanová (Spojenci), MUDr. Marcela Škvařilová (Spojenci), Ing. Hana Vacková (Spojenci), Mgr. Ivo Slavotínek (Spojenci), RNDr. František John (Spojenci), RNDr. Aleš Jakubec (Spojenci), Daniel Řezníček (Spojenci), Bc. Jan Žůrek (Spojenci), RNDr. Jitka Seitlová (Spojenci), Ing. Josef Suchánek (Piráti a Starostové), Ing. Zdeňka Dvořáková Kocourková (Piráti a Starostové), Ing. Martin Šmída (Piráti a Starostové), Ing. Tomáš Müller (Piráti a Starostové), Ing. Petr Lysek (Piráti a Starostové), Ing. Radim Sršeň (Piráti a Starostové), MUDr. Martin Morong (Piráti a Starostové), Ing. Jaroslav Horák (SPD).

2. …se k tomu již nechtějí vracet, protože bylo již rozhodnuto:

Mgr. Dalibor Horák (ODS)

3. …by se zástavbou souhlasili v případě, že by bylo zaručeno využití pouze pro Národní biomedicínské a biotechnologické centrum:

Josef Ťulpík (ODS), Ing. Jan Šafařík (Spojenci)

4. …se ve věci ještě musí poradit, v této chvíli nejsou rozhodnutí:

Jiří Hübner (ODS), Dan Chromec (SPD) – avizuje společné stanovisko poslaneckého klubu

5. …nijak neragovali (tady uvádíme přímo i e-maily a děkujeme za pomoc se získáním jakékoli reakce, BUDEME RÁDI, KDYŽ NÁM SVŮJ E-MAIL KONKRÉTNÍ OSOBĚ, PŘÍP. KOPII REAKCE PŘEPOŠLETE NA 2018plus@seznam.cz):

(P.S. – samozřejmě pokud to není ve Vašich silách, nemusíte oslovovat všechny. V tom případě NEJVÍC POMŮŽE, KDYŽ OSLOVÍTE POSLANCE, KTERÉ JSTE SKUTEČNĚ VOLILI A PŘIPOMENETE SE JIM JAKO JEJICH VOLIČI)

Ladislav Okleštěk (ANO) – oklestek@anobudelip.cz, oklestekl@psp.cz

Mgr. Miroslava Ferancová (ANO) – ferancova@seznam.cz

Daniel Vitonský (ANO) – 2.mistostarosta@mesto-hranice.cz

Ing. Petr Krmela (ANO) – mo.zabreh@anobudelip.cz

Mgr. Jaromíra Lónová (ANO) – zso.lonova@seznam.cz

Bc. Sieglinde Mimrová (ANO) – mistostarosta@mestojavornik.cz

Mgr. František Jura (ANO) – frantisek.jura@prostejov.eu

Ing. Petr Vrána (ANO) – p.vrana@olkraj.cz

MUDr. Radan Volnohradský (ANO) – radan@spk.cz

Ing. Jan Zahradníček (ANO) – j.zahradnicek@olkraj.cz

Irena Blažková (ANO) – obec@vranovicekelcice.cz

Mgr. Miroslav Žbánek (ANO) – miroslav.zbanek@olomouc.eu

JUDr. Vladimír Lichnovský (ANO) – v.lichnovsky@olkraj.cz

Mgr. Bohuslav Hudec (ANO) – bohuslav.hudec@rapotin.cz

Ing. Jana Konvičková (ANO) – konvickovajana1@gmail.com

Ing. Monika Hryzbilová (ANO) – monikahryzbilova@seznam.cz

Mgr. Rostislav Hrdiborský (ANO) – rostislavhrdiborsky@seznam.cz

Zdeněk Šestořád (ANO) – prostejov@anobudelip.cz

MUDr. Ivo Mareš (ODS) – ivo.mares@zzsol.cz

Michal Zácha, DiS. (ODS) – m.zacha@email.cz

Ing. Milada Sokolová (ODS) – MiladaSokolova@seznam.cz

Mgr. Petr Procházka (ODS) – prochazka@hotelovkajes.cz

Ing. Radim Fiala (SPD) – fialar@psp.cz

Ing. Pavel Jelínek (SPD) – pavel.jelinek.spd@centrum.cz

Ing. Martin Jirotka (SPD) – mar.jirotka@seznam.cz

Jaromír Horký (Piráti a Starostové) – jaromir.horky@pirati.cz

Tomáš Vlazlo (Piráti a Starostové) – vlazlo@lentil.cz

Ing. Michal Obrusník (Piráti a Starostové) – m.obrusnik@gmail.com

David Hošek (Piráti a Starostové) – david.hosek@pirati.cz

6. …nepodařilo se nám zatím získat ten správný e-mail:

Mgr. František Horák (Spojenci), Mgr. Roman Šťastný (Piráti a Starostové), Martin Švadlenka (Piráti a Starostové).

DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU !

* * *

Pokud Vás zajímají argumenty zastánců zástavby, tak věřte, že není snadné z někoho takové argumenty dostat. Návrh na zástavbu předložil zastupitelstvu hejtman Okleštěk, a dlouho se s námi o důvodech svého návrhu vůbec nechtěl bavit. Nakonec jsme z něj dostali alespoň zdůvodnění mailem, které se podle našeho názoru skládá zčásti z nepřesných informací, zčásti z polopravd, a zčásti z vyložených lží nebo slibů, o kterých je už teď jasné, že hejtman nemá žádnou možnost je reálně splnit. Naši odpověď, která přesně cituje text pana hejtmana, a na každý jeho argument odpovídá, můžete shlédnout zde:

Archiv článku – předvolební verze zde:

CHCETE NÁS PODPOŘIT V OCHRANĚ HANÁCKÉ PŮDY?

1. Prohlédněte si výsledky průzkumu na téma ochrany půdy u Hněvotína, který jsme provedli mezi kandidáty do krajského zastupitelstva, najdete ho v samostatném článku zde.

2. Pokud ještě není po volbách a půjdete teprve volit, zvažte, jestli třeba nepostrčit dopředu někoho, jehož odpovědi Vám vyhovují nejvíc.

3. Podepište petici – může to vypadat zbytečně, petic už přece bylo, a s ničím nepohly. Ale petice nám umožňuje odvolávat při jednání s různými orgány i poslanci na to, že zastupujeme signatáře. Může se to zdát málo, ale pomáhá nám to zvýšit tlak a s peticí stále pracujeme, má smysl podepisovat dál – podepsat můžete zde.

4. Pokud je už po volbách, nevadí, vždycky pomůže, když poslanci dostávají dopisy na konkrétní téma od běžných lidí. Možná tomu nebudete věřit, ale opravdu když někdo z nich dostane od různých lidí několik e-mailů na stejné téma, tak opravdu začne víc přemýšlet o tom, jak hlasoval, nebo jak má hlasovat. Na konci článku o průzkumu najdete e-mailové adresy, které můžete využít – děkujeme !

5. Upozorňujte na problém své přátele a známe, pomozte nám s propagací.

6. Po volbách se samozřejmě obrátíme na nově zvolené zastupitele a budeme po nich znovu chtít, aby se problémem zabývali, a buď souhlas se zástavbou odvolali, nebo aspoň zmenšili plochu, na které se může stavět. K jejich přesvědčení budeme potřebovat další podporu – proto s námi prosdím zůstaňte v kontaktu – pokud používáte Facebook, můžete naše aktivity sledovat na stránce 2018+ Olomouc. Pokud chcete dostávat informace o našich aktivitách e-mailem, můžete si objednat naše zprávy na adrese 2018plus@seznam.cz. Mailů nerozesíláme moc, nemusíte se bát, a kdykoli když požádáte o zrušení odběru, tak Vás ze seznamu vyškrtneme.

2 komentáře u „Prosba

  1. Nefunkční odkaz

    Odkaz pro podepsání petice není funkční.

Komentáře jsou uzavřeny.