Shromáždění (nebo spíš posezení?) v úterý 8. června na Žižkově nám. v Olomouci

  1. Na posledním setkání 27. května jsem se spletl, a řekl jsem, že se sejdeme nejspíš za 14 dní ve čtvrtek, takže opravuji – zvu na úterý 8. června od 17 hod. na Žižkovo nám.
  2. Shromáždění se koná v rámci celostátní kampaně Milionu chvilek „Necouvneme“ (míněno od požadavku, aby dožívající vláda nejmenovala z řad oblíbenců velmi problematické ministryně Marie Benešové, hající dříve mafiány, nového nejvyššího státního zástupce, a aby okamžitě odstoupila tato ministryně, známá mj. tím, že za krajské peníze žalovala v zájmu severočeské dotační mafie osobu, která rozkryla podvody v dotačním programu Severozápad).
  3. Protože se ale mě osobně jeví jako trošku stereotypní poslouchat nebo dokonce pronášet další plamenné projevy, rozhodl jsem se, že zkusím i trochu něco jiného a přemýšlel jsem, které téma je momentálně nejaktuálnější.

TAKŽE:

Na úvod přislíbil tentokrát už skutečně poslání vzkazu senátor a starosta Nákla Marek Ošťádal, který je členem Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Slíbil také, že se pokusí odpovedět na dotazy, zaslané předem mailem, můžete je proto už teď psát na naši známou e-mailovou adresu 2018plus (zavináč) seznam.cz.

Na konci samozřejmě přečteme prohlášení Milionu chvilek a budeme zvát na shromáždění v Praze v neděli 20. června od 16 hod.

A co mezitím?

Žhavé téma očkování. Nechci ale žádnou agitku na světlé zítřky. Kolem očkování je sposta otázek, které zajímají lidi, kteří nevědí, jak se rozhodnout. A když se člověk má rozhodnout, tak k tomu potřebuje informace a alespoň základní porozumění tomu, jak věci při infekci a při očkování fungují. Jak moc taky třeba chrání „přirozená“ imunita po prodělaném Covidu, jestli má vůbec smysl se očkovat. Na řadu věcí přitom jednoznačné obecně platné odpovědi neexistují, prostě proto, že každý člověk je jiný. Proto chci, aby šlo o poctivé informace, které nebudou nikomu říkat, co má udělat, ale snad mu trochu pomůžou se zorientovat a rozhodnout podle sebe – pokud samozřejmě váhá a neví.

PROTO JSEM VELMI RÁD, že mi účast potvrdili hned tři velmi kvalifikovaní besedující, kteří budou nejdřív odpovídat na moje základní dotazy, a pak budou otevřeni otázkám z publika:

  1. Mgr. Michal Křupka – imunolog
  2. MUDr. Jana Vlčková – vakcinoložka
  3. Prof. MUDr. Vít Procházka – hematoonkolog (léčba rakoviny krvetvorných buněk – léukémie, lymfomy apod.)

Paní dr. Vlčková pravděpodobně dorazí se zpožděním, protože má právě toho dne směnu v očkovacím centru Fakultní nemocnice, ale protože na začátek by se měl číst pozdrav pana senátora Ošťádala a jeho odpovědi na dotazy, tak by to mělo vyjít…

A TEĎ JEŠTĚ JEDNA PRAKTICKÁ INFORMACE – mám jednu skládací židli (viz obrázek) a sháním další stejné nebo podobné, které by někdo přinesl pro besedující a po skončení si zase odnesl. Abych nežil v nejistotě, budu rád, když mi o příslibu takové výpomoci dáte vědět na mail 2018plus (zavináč) seznam.cz, nebo přes Messenger na Facebooku. Každý si samozřejmě také může přinést židličku pro sebe, podložku na sezení, deku, aby z besedy nebolely nohy… Při dodržení protiepidemických opatření (odstup minimálně 2 metry od ostatních), si vzhledem k momentálně velmi dobré epidemické situaci dovedu představit i piknikový košík 🙂