Speak-Dating 2019 v Olomouci

Ve čtvrtek 26. září 2019 od 15 hod. na Horním nám., pořádá Europe Direct.

Z anotace události na Facebooku:

„Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem,“ tak praví známé moudro. A kolik jich ovládáte vy? Přijďte to zjistit nebo se nám pochlubit! Neobvyklou a zábavnou formou si můžete procvičit své jazykové znalosti případně si vyzkoušet zcela nový cizí jazyk.

Společně tak v rámci 5. ročníku akce s názvem Speak-dating, kterou pořádá Vědecká knihovna v Olomouci, Europe Direct a Eurocentrum Olomouc, oslavíme Evropský den jazyků.

Ve čtvrtek 26. září 2019, v čase od 15 do 18 hodin na Horním náměstí, vám budou v improvizované kavárně k dispozici lektoři, se kterými si můžete popovídat v jejich rodné řeči nebo se naučit pár frází. Na výběr bude hned několik evropských jazyků: angličtina, němčina, španělština, francouzština, italština, ruština, nizozemština, polština, slovenština, maďarština, řečtina a čeština pro cizince. Letošními novinkami budou – latina, čínština a portugalština.

Profesionální učitelé či rodilí mluvčí vás za snahu dokonce i odmění, a to poukázkou na kávu či nealko nápoj zdarma. Kromě toho, tři účastníci, kteří si vyzkouší alespoň tři jazyky a budou mít štěstí při slosování, získají knižní poukázku.

Součástí programu bude mimo jiné jazykový kvíz o ceny, slepá mapa Evropy, dětský koutek pro nejmenší či komentované prohlídky historického centra města, které proběhnou v 16:00 a 17:00. Zároveň bude ve Vědecké knihovně v Olomouci probíhat výstava Hlasy mrtvých jazyků.

…Tak kdo si přijde pokecat u šálku dobré kávy?